Encyklopedia BW

Dział (bez) spamu
Zendikar
Awatar użytkownika
Moderator

Posty: 7780
Rejestracja: 28-01-2013, 15:22
Beczki: 453

Encyklopedia BW

Post autor: Zendikar » 15-09-2014, 18:47

Witam. Wczoraj w nocy napadł mnie szalony pomysł aby utworzyć coś w stylu ciekawostek/wspomnień/wyjaśnień najpopularniejszych zwrotów. Razem z Burkiem będziemy próbowali dobiec jak to się zaczęło i o co chodziło.


KAŁĄCH NA MODA ŁD - Popularny zwrot wyrażający kandydaturę Kałasznikowa na moderatora. Prawdopodobnie jest to ironia zapoczątkowana przez Remika, bo przecież każdy wie że nie nadawałby się wcale z jego wybuchowym temperamentem. "ŁD" zapewne miało widnieć jako ":D" i jest to problem techniczny niemieckiej klawiatury Remika.

Święta Trójca - Czyli pewny zamęt jaki wprowadzili użytkownicy z dawnej wersji DQW. Na trójcę składał się Believe, Beliwe (Burak) oraz Beliver (aka x3, aka Pączek - dawny super moderator pierwszej wersji DQW typa009). Niby nic takiego ale na pierwszy rzut oka czytanie kilku postów pod rząd od ludzi o podobnych nickach było wkurwiające i groziło oczopląsem. Przemyślany trolling. Buren to był wariat.

Zendikar vs Burak - Pamiętny spór dwóch dzisiejszych moderatorów. Typowa walka o top 1. Jako że obaj szli łeb w łeb a topka wymagała poświęceń jeden z nich w końcu użył nieczystej techniki. Którejś pamiętnej nocy całe forum było zaspamowane przez Buraka który użył wtedy postera zostawiając Zendiego daleko w tyle na top 2. Duma rywala nie pozwoliła tak tego zostawić i Zendikar zażądał kary w postaci bana. I takoż też się skończyło. Burak wyleciał z banem ale top 1 dalej należało do niego. Ku zaskoczeniu wszystkich forum zemściło się na Zendim i przez jakiś czas był traktowany jako wyrzutek. Dowód w postaci malowidła Believa:
Spoiler
Pokaż
Obrazek

Otwieram/Zamykam - Moda zapoczątkowana prawdopodobnie przez Buraka. Jedne z najczęściej widywanych jotpegów w historii BW. Marcin zwykł używać jej gdy ktoś strasznie pierdolił i chciał jak natychmiast zakończyć rozmowę. Wyglądało to mniej więcej tak: "I chuj <ikonka>" (podana w spojlerze). Potem weszła jeszcze opcja "Otwieram". Oglądanie w każdym temacie tych dwóch obrazków skutkowało kurwicą.
Spoiler
Pokaż
Obrazek
Spoiler
Pokaż
Obrazek

Miśki Risenera - Charakterystyczny gif jednego z użytkowników BW. Nie wiem czemu ale ludzie na nie zwracali uwagę. Specyficzne było to, że czasem się ruszały, a czasem stały w miejscu i nikt nie wiedział o co chodzi.
Spoiler
Pokaż
Obrazek

Za Boltexa było lepiej - popularny zwrot używany raczej przez starszych wyjadaczy, którzy wychwalali wersję na której czele stał Bolec. Tak w ogóle to forum wtedy naprawdę przeżywało okres świetności.


Remik, zostaw nie umiesz - Nie ma co wyjaśniać. Remik jak się za coś brał, to zazwyczaj to zjebał :cool:

Spamuj v2/3/4/5 - Próby zaistnienia Remika w świecie administratorów nie są mu obce. Za każdym razem kiedy jedna wersja upadała, a tworzyła się nowa, w międzyczasie powstawało "forum tymczasowe" czyli spamuj Remika, forum nie miało regulaminu, każdy robił co chciał i ogólnie sodoma i gomora. Nie mówiąc o tym że było strasznie nieudolne. Ale było zabawnie!
Spoiler
Pokaż
Obrazek
Spoiler
Pokaż
Obrazek
Rozjebanie forum - pamiętne "odpały" ludzi na wyższych stanowiskach. Pomyślicie że TS był pierwszy. Gówno chuja warta prawda. TS nie był jedynym niestabilnym moderatorem na tej planecie. O ile pamięć mnie nie myli pierwszy był niejaki mikis314 któremu woda sodowa strzeliła do głowy i pousuwał kilkaset postów. Następny był Mopsia, znany uplinker z DW który pewnej nocy zbanował połowę DQW. Potem był TS, tutaj raczej każdy wie co narobił. W całej historii było też kilka pomniejszych ataków na centra beki.

Okres za rządów typa009 kiedy admini coś zjebali i każdy miał dostęp do PA.
Spoiler
Pokaż
Obrazek

:7:
Spoiler
Pokaż
Obrazek

14 grudnia 2014 roku - Po raz któryś z kolei Bugwie przeżywa krach na giełdzie niczym ten w latach 30 w Nowym Jorku. NS wprowadzając melinę niszczy wartość qspaja w przeciągu kilku godzin. Użytkownicy bogacą się i następuje prawie że chaos na forum. Wszystkie przywileje i poziomy konta można było kupić już po kilku minutach intensywnego klikania. Wydaje się być że emocji już zenit, ale koło godziny 22 zaskoczyła wszystkich informacja o nieoczekiwanych awansach (no bo kto by się spodziewał zmian w kadrze na forum gdzie jest 5 osób na krzyż? ). Na miejsce SMODA po 5 latach forumowania, wzlotach i upadkach, kończenia funkcji modernitorskich i rozpoczynania ich na nowo, zasiada Zendikar a jego wcześniejszą funkcję przejmuje świeża krew - Spectator. To odważny krok w stosunku co do nowych, zazwyczaj takie funkcje sprawowali starzy wyjadacze chleba. Czy decyzja była dobra? Może tak, może nie. Czas pokaże.
Spoiler
Pokaż
Dodanie meliny:

Obrazek


Wygląd loterii:

Obrazek

Nagłe przypływy gotówki:

Obrazek


I awanse:

Obrazek


Świeża krew:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14-12-2014, 22:47 przez Zendikar, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
Lamusy do domu bo mama czeka dzisiaj to kurwa porwie mnie rzeka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość