Tutaj link do głównej, angielskiej strony:
http://www.scp-wiki.net/main
A tutaj do polskiej, ponieważ wykorzystywany angielski jest na zaawansowanym poziomie:
http://scp-wiki.pl/Strona_główna
Strona polska zawiera artykuły tłumaczone z angielskiej, ale również autorskie polskie materiały.
Sama idea SCP Fundation jest prosta - użytkownicy wymyślają "straszne" historie na temat obiektu bądź zjawiska, nadają mu nazwę katalogową (SCP-[numer]), piszą o nim artykuł zgodnie z zasadami i wstawiają na stronę. Oczywiście artykuły podlegają ocenom zarówno moderatorów, jak i innych użytkowników.
Na zachętę wrzucam jeden z najlepszych artykułów:
SCP-173
Inną historią jest np SCP-087, na podstawie którego została stworzona gra komputerowa o tej samej nazwie:Identyfikator podmiotu: SCP-173
Klasa podmiotu: Euclid
Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-173 musi zawsze być trzymany w zamkniętym pomieszczeniu. Wchodzić do tego pomieszczeniu mogą jedynie co najmniej trzyosobowe grupy. Personel musi zamknąć za sobą drzwi na klucz. Zawsze dwie osoby muszą utrzymywać z SCP-173 kontakt wzrokowy aż do momentu opuszczenia pomieszczenia przez cały personel. Potem należy zamknąć drzwi na klucz.
Opis: Obiekt przeniesiony do kompleksu 19 w 1993 roku. Jego pochodzenie jest dotychczas nieznane. Jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych i pomalowany farbą w sprayu marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny. Obiekt nie może się poruszać, kiedy ktoś na niego patrzy - SCP-173 musi w całości znajdować się w polu widzenia. Członkowie personelu wpuszczani do pojemnika zawierającego SCP-173 są instruowani, by zgłaszać, zanim mrugną. Ataki obiektu mają na celu skręcenie ofierze karku przy podstawie czaszki lub uduszenie jej. W przypadku ataku personel musi zastosować procedury takie jak w przypadku obiektów o 4 Klasie zagrożenia.
Personel raportował odgłosy skrobania kamienia dochodzące z pojemnika, kiedy w środku nie było żadnego pracownika. Zostały one uznane za normalne i ich brak lub jakakolwiek zmiana powinny być zgłoszone do aktualnie przebywającego na służbie przełożonego.
Czerwonobrązowa substancja wypełniająca dno pojemnika jest mieszaniną odchodów i krwi. Jej pochodzenie nie jest znane. Pojemnik musi być czyszczony co dwa tygodnie.
Cała strona pełna jest różnorakich opowiadań, ja osobiście polecam włączenie strony z rankingiem artykułów i oglądanie jednego po drugim