Laptop ze smart lub AndroidTV

Rozmowy bez niechcianego spamu/trolowania itp.
Ritsu
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 86
Rejestracja: 21-08-2018, 18:40
Beczki: 2

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590131

Post autor: Ritsu » 31-08-2018, 16:07

Witam. Zastanawia mnie czy są jakieś laptopy które mają w swoich ekranach wbudowane Android lub smartTV? Takie coś byłoby idealne do oglądania filmów lub przeglądania internetu. Laptop by się nie grzał, ponieważ uruchmiony zostałby tylko system w ekranie, który korzystałby z baterii, usb, klawiatury i wifi z laptopa i miałby wbudowaną swoją małą pamięć. Np oglądam często filmy już w łóżku, kiedy mam położony laptop na nogach wten się grzeje. Co myślicie??? :qface:

Jarosław Kaczyński
Awatar użytkownika
kolega

Posty: 46047
Rejestracja: 30-01-2013, 20:35
Lokalizacja: Król Oposów
Beczki: 876
Kontakt:

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590133

Post autor: Jarosław Kaczyński » 31-08-2018, 16:09

Ritsu pisze: Witam. Zastanawia mnie czy są jakieś laptopy które mają w swoich ekranach wbudowane Android lub smartTV? Takie coś byłoby idealne do oglądania filmów lub przeglądania internetu. Laptop by się nie grzał, ponieważ uruchmiony zostałby tylko system w ekranie, który korzystałby z baterii, usb, klawiatury i wifi z laptopa i miałby wbudowaną swoją małą pamięć. Np oglądam często filmy już w łóżku, kiedy mam położony laptop na nogach wten się grzeje. Co myślicie??? :qface:
Mozesz zawsze zainstalować sobie android jako drugi system i zobaczyć jak będzie.
Obrazek

Ritsu
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 86
Rejestracja: 21-08-2018, 18:40
Beczki: 2

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590134

Post autor: Ritsu » 31-08-2018, 16:11

Otisek pisze:
Ritsu pisze: Witam. Zastanawia mnie czy są jakieś laptopy które mają w swoich ekranach wbudowane Android lub smartTV? Takie coś byłoby idealne do oglądania filmów lub przeglądania internetu. Laptop by się nie grzał, ponieważ uruchmiony zostałby tylko system w ekranie, który korzystałby z baterii, usb, klawiatury i wifi z laptopa i miałby wbudowaną swoją małą pamięć. Np oglądam często filmy już w łóżku, kiedy mam położony laptop na nogach wten się grzeje. Co myślicie??? :qface:
Mozesz zawsze zainstalować sobie android jako drugi system i zobaczyć jak będzie.
Wiem, ale taki system i tak będzie korzystał z prądożernych komponentów laptopa... i wiatraczek także będzie się kręcić wiec bedzie się grzał i pożerał baterie.

usunięte konto
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 120232
Rejestracja: 13-04-2013, 21:50
Beczki: 1576

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590136

Post autor: usunięte konto » 31-08-2018, 16:31

miałbyś dwa komputery w komputerze
bez sensu
Jebać narkomanów, zawsze jestem czysty.
To konto przedstawia wyimaginowaną postać.
Treść postów prezentuje wcześniej napisane scenariusze. Jest to fikcja.

Ritsu
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 86
Rejestracja: 21-08-2018, 18:40
Beczki: 2

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590146

Post autor: Ritsu » 31-08-2018, 16:38

miszczu12 pisze: miałbyś dwa komputery w komputerze
bez sensu
No z sensem, jak chcę obejrzeć tylko film i później pójść spać to włączyłbym sobie tylko ekran ze smart i obejrzał, bez wiatraka, podkładek chłodzących, dłużej bateria by wytrzymała... Sens jest.

usunięte konto
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 120232
Rejestracja: 13-04-2013, 21:50
Beczki: 1576

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590149

Post autor: usunięte konto » 31-08-2018, 16:42

nie ma sensu wsadzac dwoch komputerów do komputera
Jebać narkomanów, zawsze jestem czysty.
To konto przedstawia wyimaginowaną postać.
Treść postów prezentuje wcześniej napisane scenariusze. Jest to fikcja.

Ritsu
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 86
Rejestracja: 21-08-2018, 18:40
Beczki: 2

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590152

Post autor: Ritsu » 31-08-2018, 16:45

miszczu12 pisze: nie ma sensu wsadzac dwoch komputerów do komputera
Dobra, wez ritsu nie troluj, to nie dział od tego, a skoro już wyrażasz swoją opinię to w jakiś sposob spróbuj ją uargumentować.
Wsadzono by jakiegoś snapdragona, jakieś 16 gb pamięci w ekran... osobny przycisk np obok przycisku Power jakiś przycisk SMART i ekranik by sobie pracował jak smartfon, uzywając usb, klawiatury, panelu dotykowewgo laptopa. I dla mnie duzy plus, to po prostu nie grzałoby się to...
Ostatnio zmieniony 31-08-2018, 16:46 przez Ritsu, łącznie zmieniany 1 raz.

Cartman
Awatar użytkownika
Super VIP

Posty: 19802
Rejestracja: 21-04-2013, 16:16
Beczki: 393

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590154

Post autor: Cartman » 31-08-2018, 17:41

O kurwa. Dawno takich farmazonów nie czytałem.
Znowu jakieś bajki piszesz, kurwa Hans Kartman Blaklordsen się znalazł :bambo: ~Ridż
Czuję, jakbym miał zwarcie w mózgu. ~Ricky
Jebać alkoćpunów, zawsze jestem czysty bo się myję :fack-off:

solkrallis
Awatar użytkownika
VIP

Posty: 1205
Rejestracja: 12-08-2018, 13:21
Beczki: 50

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590156

Post autor: solkrallis » 31-08-2018, 17:52

jest już takie urządzenie, nazwya się "2 w 1" - laptopty z z odczepianą klawiaturą. Działają inaczej niż byś chciał, ale niestety Twój pomysł jest o tyle absurdalny, że aż bez sensu. Tak to byś mógl zrobić ze stacjonarką, upchać dwa zespoły w dużej obudowie i właczac taki jakbyś chciał - albo normalny prąożerny, albo najmniej prądożerny zestaw. Nadal bez sensu.
Obrazek

Ritsu
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 86
Rejestracja: 21-08-2018, 18:40
Beczki: 2

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590158

Post autor: Ritsu » 31-08-2018, 17:58

solkrallis pisze: jest już takie urządzenie, nazwya się "2 w 1" - laptopty z z odczepianą klawiaturą. Działają inaczej niż byś chciał, ale niestety Twój pomysł jest o tyle absurdalny, że aż bez sensu. Tak to byś mógl zrobić ze stacjonarką, upchać dwa zespoły w dużej obudowie i właczac taki jakbyś chciał - albo normalny prąożerny, albo najmniej prądożerny zestaw. Nadal bez sensu.
Wiem o tym z odczepianą. Czemu ze stacjonraką, skoro stacjonarka działa przeważnie na bieżąco z kabla a laptop często tylko z baterii, np gdybym był w podróży mógłbym sobie włączyć smart w ekranie i przeglądać neta, słuchac muzyki czy oglądac film bez uruchamiania całego tego sprzętu włącznie z wiatrakiem. Co w tym takiego absurdalnego? Przecież, przyznajcie ze jest w tym metoda, no.
///edit
Stacjonarka działa często tylko z kabla + mało kto kładzie sobie na wiele godzin stacjonarke na kolanach. Np ja używam czesto laptopa tylko do neta i muzyki, którego mam na kolanach wiec się grzeje, tak wiem ze sa podkladki, ale chodzi tez o zuzycie prądu, co nie...
Ostatnio zmieniony 31-08-2018, 18:06 przez Ritsu, łącznie zmieniany 1 raz.

Jarosław Kaczyński
Awatar użytkownika
kolega

Posty: 46047
Rejestracja: 30-01-2013, 20:35
Lokalizacja: Król Oposów
Beczki: 876
Kontakt:

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590160

Post autor: Jarosław Kaczyński » 31-08-2018, 18:24

Kup sobie tablet w takim razie.
Obrazek

Ritsu
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 86
Rejestracja: 21-08-2018, 18:40
Beczki: 2

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590165

Post autor: Ritsu » 31-08-2018, 18:36

Otisek pisze:Kup sobie tablet w takim razie.
Nie lubię tabletów, nie leżą mnie. Poza tym zobacz, będę jechał pociągiem x godzin i co? Mam ze sobą brać laptopa, podkładke chłodzącą i tableta? I lubię pisać na klawiaturze fizycznej. Upchaliby jakiegoś snapdragona + co tam ptrzebne do funkcjonowania takiego systemu do ekranu i można by się przełączać miedzy systemami, windows - hibernacja a smarttv czy tam android by sobie hulał pobierając energie z głównej baterii, zużywając duuzo mniej prądu- dłużysz czas pracy sprzętu. Taki "smart" mysle ze daliby rade nawet tak skonstruować aby korzystał z dysku ssd laptopa.
Ostatnio zmieniony 31-08-2018, 18:36 przez Ritsu, łącznie zmieniany 1 raz.

Jarosław Kaczyński
Awatar użytkownika
kolega

Posty: 46047
Rejestracja: 30-01-2013, 20:35
Lokalizacja: Król Oposów
Beczki: 876
Kontakt:

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590174

Post autor: Jarosław Kaczyński » 31-08-2018, 19:20

Może trzeba wyczyścić tego lapka wymienić mu paste termoprzewodzaca i nie będzie sie grzać? A to czego szukasz to raczej na prywatne zamówienie u specjalisty. Są malutkie komputery które mógłbyś upchnąć np. zamiast napędu ale podłączenie tego wszystkiego aby korzystał z klawiwtury monitora i jeszcze z możliwością używania starych podzespołów :qface:

Co ty masz za laptop w ogóle?
Obrazek

Ritsu
Awatar użytkownika
Błazen

Posty: 86
Rejestracja: 21-08-2018, 18:40
Beczki: 2

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590177

Post autor: Ritsu » 31-08-2018, 19:27

Otisek pisze: Może trzeba wyczyścić tego lapka wymienić mu paste termoprzewodzaca i nie będzie sie grzać? A to czego szukasz to raczej na prywatne zamówienie u specjalisty. Są malutkie komputery które mógłbyś upchnąć np. zamiast napędu ale podłączenie tego wszystkiego aby korzystał z klawiwtury monitora i jeszcze z możliwością używania starych podzespołów :qface:

Co ty masz za laptop w ogóle?
W sumie nie piję tylko do mojego laptopa, bo mój akurat jakoś bardzo się nie grzeje, ale wytwarza ciepło, które powoduje u mnie dyskomfort, po prostu. No i gdyby to było wdrozone bateria wytrzymywałaby o wiele dłużej. Nie szukam porady w jaki sposob mam temu zapobiegać, bardziej chciałem podyskutować z wami o takim rozwiązaniu. Gdyby taki samsung wypuściłby na rynek laptop ze "smart" w ekranie to mnie mają na bank. Wy co o tym myślicie? o tym pomyśle?
Ostatnio zmieniony 31-08-2018, 19:31 przez Ritsu, łącznie zmieniany 2 razy.

Jarosław Kaczyński
Awatar użytkownika
kolega

Posty: 46047
Rejestracja: 30-01-2013, 20:35
Lokalizacja: Król Oposów
Beczki: 876
Kontakt:

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590181

Post autor: Jarosław Kaczyński » 31-08-2018, 19:47

To nie jest głupi pomysł ale wtedy sprzedaż tabletow by ucierpiała mniej by zarobili bo ludzie mogli by miec 2 w 1. W sumie to są netbooki z odlaczana klawiatura to widać ze coś kombinowali w tę stronę.
Obrazek

solkrallis
Awatar użytkownika
VIP

Posty: 1205
Rejestracja: 12-08-2018, 13:21
Beczki: 50

Laptop ze smart lub AndroidTV

#590191

Post autor: solkrallis » 31-08-2018, 20:41

Problemem jest to, ze wszystko musi być małe, lekkie i mobilne. Jak napakujesz yle gówna przy obecnej technologii, to nie będzie to małe, mobilne i lekkie, czyli nik nie bedzie z tego korzystać. Przykład monsetr lapka: asus predator. Można mieć gejmingowego laptopa, ale co jak za te pieniądze masz stacjonarkę, a w tym przypadku taki laptop również robi za stacjonarkę. Przerost formy nad treścią. Może, kiedy technologia będzie inna, nie będzie kostować miliardy monet, bo tyle obecnie to pewnie kosztowało, coś takiego zostanie wprowadzone.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości