SCP - To Secure, Contain and Protect

Rozmowy bez niechcianego spamu/trolowania itp.
ODPOWIEDZ
TwojStary
Awatar użytkownika
Wizytówka

Posty: 13318
Rejestracja: 15-04-2013, 00:03
Lokalizacja: Ukryte
Beczki: 548

SCP - To Secure, Contain and Protect

#33810

Post autor: TwojStary » 23-08-2013, 20:09

SCP jest to projekt wiki, polegający na tworzeniu przez użytkowników różnych fantastycznych historii, które łączy wspólne uniwersum - rzeczywistość, która pełna jest nadprzyrodzonych sił, które z kolei są Chronione, Przechowywane i Bronione przez ponadnarodową fundajcę SCP. Całość klimatycznie bardzo przypomina serial "Z Archiwum X".

Tutaj link do głównej, angielskiej strony:
http://www.scp-wiki.net/main

A tutaj do polskiej, ponieważ wykorzystywany angielski jest na zaawansowanym poziomie:
http://scp-wiki.pl/Strona_główna
Strona polska zawiera artykuły tłumaczone z angielskiej, ale również autorskie polskie materiały.

Sama idea SCP Fundation jest prosta - użytkownicy wymyślają "straszne" historie na temat obiektu bądź zjawiska, nadają mu nazwę katalogową (SCP-[numer]), piszą o nim artykuł zgodnie z zasadami i wstawiają na stronę. Oczywiście artykuły podlegają ocenom zarówno moderatorów, jak i innych użytkowników.
Na zachętę wrzucam jeden z najlepszych artykułów:
SCP-173
Identyfikator podmiotu: SCP-173


Klasa podmiotu: Euclid


Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-173 musi zawsze być trzymany w zamkniętym pomieszczeniu. Wchodzić do tego pomieszczeniu mogą jedynie co najmniej trzyosobowe grupy. Personel musi zamknąć za sobą drzwi na klucz. Zawsze dwie osoby muszą utrzymywać z SCP-173 kontakt wzrokowy aż do momentu opuszczenia pomieszczenia przez cały personel. Potem należy zamknąć drzwi na klucz.


Opis: Obiekt przeniesiony do kompleksu 19 w 1993 roku. Jego pochodzenie jest dotychczas nieznane. Jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych i pomalowany farbą w sprayu marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny. Obiekt nie może się poruszać, kiedy ktoś na niego patrzy - SCP-173 musi w całości znajdować się w polu widzenia. Członkowie personelu wpuszczani do pojemnika zawierającego SCP-173 są instruowani, by zgłaszać, zanim mrugną. Ataki obiektu mają na celu skręcenie ofierze karku przy podstawie czaszki lub uduszenie jej. W przypadku ataku personel musi zastosować procedury takie jak w przypadku obiektów o 4 Klasie zagrożenia.

Personel raportował odgłosy skrobania kamienia dochodzące z pojemnika, kiedy w środku nie było żadnego pracownika. Zostały one uznane za normalne i ich brak lub jakakolwiek zmiana powinny być zgłoszone do aktualnie przebywającego na służbie przełożonego.

Czerwonobrązowa substancja wypełniająca dno pojemnika jest mieszaniną odchodów i krwi. Jej pochodzenie nie jest znane. Pojemnik musi być czyszczony co dwa tygodnie.
Inną historią jest np SCP-087, na podstawie którego została stworzona gra komputerowa o tej samej nazwie:
phpBB [youtube]


Cała strona pełna jest różnorakich opowiadań, ja osobiście polecam włączenie strony z rankingiem artykułów i oglądanie jednego po drugim ;)
Obrazek
Tato, co robiłeś jak mnie nie było na świecie? - byłem TwoimStarym na BW. ~Finczy

Kalasznikow
Awatar użytkownika
VIP

Posty: 4483
Rejestracja: 17-04-2013, 13:47
Lokalizacja: z neta
Beczki: 148
Kontakt:

Re: SCP - To Secure, Contain and Protect

#33812

Post autor: Kalasznikow » 23-08-2013, 20:22

Jego pochodzenie jest dotychczas nieznane. Jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych i pomalowany farbą w sprayu marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny
Pochodzenie jest nieznane ale wiadomo jakiej marki farba zostal pomalowany? lul, sie kupy nie trzyma to nawet jak na fikcje.
Czerwonobrązowa substancja wypełniająca dno pojemnika jest mieszaniną odchodów i krwi. Jej pochodzenie nie jest znane. Pojemnik musi być czyszczony co dwa tygodnie.
Co da tygodnie czyszcza jakis pojemnik w ktorej nie wiadomo skad pojawiaja sie odchody i krew? lulczo. Kompletny bezsens.
Ostatnio zmieniony 23-08-2013, 20:25 przez Kalasznikow, łącznie zmieniany 2 razy.
Gowno swietego ojca

TwojStary
Awatar użytkownika
Wizytówka

Posty: 13318
Rejestracja: 15-04-2013, 00:03
Lokalizacja: Ukryte
Beczki: 548

Re: SCP - To Secure, Contain and Protect

#33813

Post autor: TwojStary » 23-08-2013, 20:25

Czepiasz się szczegółów, a nie oto w tym chodzi.
Ściągam SCP-087, życz mi brudnych gaci.
Obrazek
Tato, co robiłeś jak mnie nie było na świecie? - byłem TwoimStarym na BW. ~Finczy

Kalasznikow
Awatar użytkownika
VIP

Posty: 4483
Rejestracja: 17-04-2013, 13:47
Lokalizacja: z neta
Beczki: 148
Kontakt:

Re: SCP - To Secure, Contain and Protect

#33814

Post autor: Kalasznikow » 23-08-2013, 20:28

Na szczegolach sie swiat opiera.
Gowno swietego ojca

Ammo
User

Posty: 983
Rejestracja: 31-08-2016, 19:29
Beczki: 1

Re: SCP - To Secure, Contain and Protect

#33818

Post autor: Ammo » 23-08-2013, 20:36

Przydałoby się takie coś, ale oparte na faktach. Ale pewnie odpowiednie służby pilnują, aby informacje otagowane top secret nie wydostały się na światło dzienne.

Anyway, ciekawa lektura, w wolnym czasie poczytam.

Zendikar
Awatar użytkownika
Moderator

Posty: 7851
Rejestracja: 28-01-2013, 15:22
Beczki: 454

Re: SCP - To Secure, Contain and Protect

#33855

Post autor: Zendikar » 24-08-2013, 10:43

Niektóre historie są naprawdę ciekawe, ale jak zobaczyłem historię o śmietniku który wypełnia karton mleka to hihłę XP
Obrazek
Lamusy do domu bo mama czeka dzisiaj to kurwa porwie mnie rzeka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości