Historia bugwie, część czwarta

Poprzednie części nie powstały, bo jestem leniwy

Informacje dotyczące działalności forum
Zablokowany
chuj
Awatar użytkownika
Moderator

Posty: 136611
Rejestracja: 25-01-2013, 20:36
Beczki: 2026
Kontakt:

Historia bugwie, część czwarta

#415290

Post autor: chuj » 25-01-2017, 20:31

Wstęp: To już 4 lata, jak ten czas zapierdala...

Zakładając tę edycję DGW\DQW\BW\zwałjakzwał wiedziałem, że nie może być to takie partactwo jak poprzednie wersje. Wiedziałem, że nie mogę dopuścić do upadku i zniknięcia setek tysięcy postów tak jak ówcześni admini zrobili na poprzednich edycjach, tylko dlatego że forum ma chwile słabości i mało osób pisze. Przysiągłem sobie że będę robił wszystko, byle nie dopuścić do upadku i do zniknięcia BW z sieci oraz że forum, które jest częścią mojego zjebanego życia będzie już na zawsze istnieć (co już mi się po części udało, ale o tym za chwilę).

Trochę statystyk z 4 lat:
  • Ponad 4,184,000 wyświetleń tematów
  • Ponad 13,600 tematów
  • Ponad 415,000 postów
  • Ponad 657,000 wpisów na SB
  • Ponad 1,200 użytkowników (z czego ~90% to multi :lol: )
I statystyk z czwartego roku działania forum (25.01.2016 - 25.01.2017) :
  • Ponad 2,500 tematów
  • Ponad 164,000 postów
  • Ponad 130,000 wpisów na SB
  • Ponad 500 użytkowników
Co ciekawego wydarzyło się na forum przez ostatni rok: 1 kwietnia 2016 - Projekt KuSzpY Czym był Projekt KuSzpy (wiem, chujowa nazwa)? Wciąż mając w głowię to, że nie mogę dopuścić do zniknięcia dziedzictwa BW z sieci, postanowałem zrobić kopię bugwie i dodać ją do internetowego archiwum archive.org. Dzięki uprzejmości ArchiveTeam kilka tygodni po wrzuceniu tam dumpa forum, można było go oglądać bez pobierania na komputer przez web.archive.org. Przy okazji dodali też niekompletny, testowy zrzut forum z grudnia 2015, który zrobiłem jak bawiłem się programem.

Oprócz tego, by problemy sprzętowe w serwerowni BW nie były nam straszne, backupy BW są robione na dwa offsitowe serwery, z czego na jeden z nich ma dostęp Ridż i wierzę że jak coś mi się stanie to poprowadzi forum za mnie.

Więcej informacji: Projekt KuSzpY zakończył się sukcesem
1 i 2 Maj 2016 - Zmiana serwerownii wortalu bugwie.com Pierwszego maja nasz były Don - squall napisał do mnie PW, w którym przekazał mi że nie będzie już w stanie hostować naszego forum, przez co byłem zmuszony przejąc stery serwerowni BW i przenieść forum, co nie było łatwe, bo:
  • Nie opłacało się stawiać forum na jakimś zwykłym hostingu WWW z powodu ilości postów i ogólnie wielkości bazy
  • Nie miałem kasy na dedykowany serwer, przez co trzeba było znaleźc jakiegoś w miarę taniego VPSa (dziękuję Pan OVH)
  • Przemek z jakiegoś powodu nie chciał działać na nowszych wersjach PHP od 5.3 (nie działał nawet po modyfikacjach poleconych na forum przema), przez co trzeba było znaleźć dystrybucje Linuxa, która jeszcze wspierała tą wersje php
  • Ledwo znałem Linuxa i Apache2, nginx to już w ogóle był dla mnie czarną magią
2 maja bugwie stało już na nowym serwerze (pozdro Finczy i jego DNSy), tym razem już za CloudFlarem (i OVHowym anti-DDoSem) więc niestraszne nam były DDoSy. Dziś zrobiłbym to dużo lepiej (np. nie szukał specjalnej dystrybucji, która jeszcze miała php5.3 w paczkach, ale skompilował sobie ze źródeł), ale może gdybym to zrobił to nadal siedzielibyśmy na tym dziurawym przemku, a nie na bb3...

Od tego czasu, dzięki przenosinom BW nauczyłem się Apache, nginxa i ogólnie administracji Linuxem oraz liznąłem trochę SQLa. Forum aktualnie korzysta z takich technologii jak memcached do kaszowania plików i sphinxsearch do wyszukiwarki, mamy też certyfikat SSL, przez co całe forum oraz images.bugwie.com jest dostępne tylko i wyłącznie przez HTTPS. W niedalekiej przyszłości planuje też zrobić replikację bazy danych, by godzinne backupy już nie lagowały forum na 10 sekund jak teraz. Zarządzał serwerem BW będę już pewnie do końca życia.

Z tego miejsca chciałbym podziękować squallowi za hostowanie forum przez ponad 3 lata.

Więcej informacji: Orędzie do Bugwiaków
27 czerwca 2016 - Zawody w wyciąganiu qspaja z wody 27 czerwca 2016 o godzinie 21:43 rozpoczęły się zawody w napisaniu jak największej ilości postów do 30 czerwca 23:59 mające na celu podbicie ówczesnego rekordu w ich ilości miesięcznie z kwietnia 2014 (12195 postów). Przez te 3 dni udało nam się napisać:
  • 28 czerwca - 1501 postów
  • 29 czerwca - 702 postów
  • 30 czerwca - 1044 postów
  • Razem - 3247 postów
Co łącznie z poprzednimi dniami miesiąca było wystarczającą ilością postów by pobić ten rekord. Nie licząc normalnych spamerów jak ja, czy Ridż, trzecie miejsce z ilością 345 postów zajął Franz, drugie z 356 postami Czarodziej30LVL, zawody wygrał Escer pisząc 518 postów (Powiedziałem że zrobię medal to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać...). Topka posterów piszących w ciągu tych 3 dni:

Kod: Zaznacz cały

+---------+-----------------+------------+
| user_id | username        | user_posts |
+---------+-----------------+------------+
|       3 | Burak           |        916 |
|      25 | Ridż            |        751 |
|      13 | Escer           |        518 |
|    1508 | Czarodziej30LVL |        356 |
|       5 | Franz           |        345 |
|      98 | Cartman         |        153 |
|    1458 | Adelajda        |         68 |
|       6 | Zendikar        |         53 |
|     423 | Finczy          |         43 |
|      29 | Kalasznikow     |         19 |
|     296 | Pebl            |         18 |
|     134 | Marta           |          3 |
|       2 | Remik           |          1 |
|     535 | Tycior          |          1 |
|     606 | PublicEnemy     |          1 |
|      68 | MCRozkurw       |          1 |
+---------+-----------------+------------+
Rekord udało się pobić z ponad 1500 postami przewagi, ale dzisiaj to nie ma za bardzo znaczenia, bo pobiliśmy ten rekord najpierw w sierpniu (pisząc 20311 postów), następnie ten z sierpnia został przebity w listopadzie (23236 postów), a na końcu z listopada w grudniu (30738 postów - jest to obecny rekord). Ranking po evencie: Obrazek Więcej informacji: Zawody w wyciąganiu qspaja z wody oraz Gala wręczenia nagród Złote Klawiatury 2016
2 lipca 2016 - TAK - zbanowałem Tyciora... Trudno mi o tym w sumie pisać, bo to dosyć dziwne i niepotrzebne wydarzenie na BW. Drugiego lipca, koło godziny 21:56 zbanowany został Tycior. Za co? Tego w sumie nie wiem / nie pamiętam. Widocznie miałem wtedy ciotę i jakiś chujowy dzień / tydzień, a Tycior się za bardzo panoszył i tryhardował na forum, więc mu się oberwało, ale faktycznie coś było na rzeczy, bo przez niego odchodzili userzy i po zbanowaniu spotkałem się z dużą aprobatą, co mnie w sumie zdziwiło. Tycior dowiedział się o banie dopiero po kilku godzinach (bo jak zwykle tryhardował, wiadomo) i zaczął nas straszyć e-sądem (XD), przez co forum zostało zanurzone, zostały usunięte zdjęcia z wanny tej lochy z DW (bo tym straszył Tycior), temat AdiWie - Centrum Adriana został przeniesiony do archiwum (gdzie jest w sumie do dziś), a emotka :tycior: została usunięta. Forum zostało wynurzone dzięki Ratownik, który napisał taki post:
Ratownik pisze:
Tycior: nic nie bede robic chce nastraszyc
Zamykam :7:
czym mnie uspokoił.

Tycior założył chwilę po tym banie kilka multikont, które były banowane, dopiero konto Tycioro (wcześniej znany jako MrMime, konto zarejestrowane 07 sierpnia 2016), przez to że nie było mnie z jakiegoś powodu na forum, a Ridż go nie zbanował (w sumie gdyby to zrobił, to Tycior by pewnie nadal miał bana) siedziało na forum przez dłuższą chwilę, a ja po powrocie postanowiłem dać mu szansę. Podczas bana zdążył napisać ponad 1000 postów (w ciągu prawie miesiąca), a ja z tej okazji go odbanowałem. Z powodu odbanowania z forum odeszło kilka userów, którzy potem wrócili (oprócz Escera [*] ). Kilka osób pisało że bez Tyciora forum umrze, co nie było prawda, udowodniliśmy to bijąc bez niego za jednym zamachem rekord postów w ciągu 24h i w ciągu 12h (o czym za chwilę).

Ban był w sumie niepotrzebny, ale po pierwsze przez bana faktycznie jakby mniej tryhardowania jest przez chwilę było (albo mi się wydaje), a po drugie dostałem wtedy dużo beczek, więc w sumie niczego nie żałuję.
Dziś bym raczej nie osrał tak dupy jak wtedy, bo Tycior dużo gada, a mało robi :lewin:

Więcej informacji: TAK - zbanowałem Tyciora i Tycior fajny jest
1 sierpnia 2016 - Rekord postów na forum w ciągu 12 i 24 godzin Pierwszego sierpnia 2016 miał na forum miejsce niezapowiedziany event, spowodowany konfliktem Psy vs. Koty, który rozniósł się po całym forum i przez który pobiliśmy rekordy w ilości postów napisanych w ciągu 12 i 24 godzin. W konflikcie udział wzięli głównie Ridż, Finczy, Ja oraz Adelajda, ale również inni userzy. W ciągu 24 godzin nabiliśmy wtedy około 2837 postów:
Obrazek I około 2411 w ciągu 12h (niestety brak screena). Obydwa wyniki sprawdzane w pierwszych minutach 2 sierpnia. Ranking posterów tamtego dnia wyglądał tak:

Kod: Zaznacz cały

+---------+------------------+------------+
| user_id | username         | user_posts |
+---------+------------------+------------+
|       3 | Burak            |       1114 |
|     423 | Finczy           |        828 |
|      25 | Ridż             |        548 |
|    1458 | Adelajda         |        127 |
|      98 | Cartman          |         70 |
|    1645 | RikiMartin       |         37 |
|     837 | Spectator        |         33 |
|     506 | pawian           |         33 |
|      13 | Escer            |          8 |
|    1647 | BrajanAno        |          8 |
|     134 | Marta            |          5 |
|     296 | Pebl             |          2 |
|     339 | Niki             |          2 |
|    1646 | ŻenMichałŻare    |          2 |
|    1648 | WiljamBasiński   |          2 |
|     267 | CzarnyTroll      |          1 |
|       6 | Zendikar         |          1 |
|    1631 | piotrekski       |          1 |
+---------+------------------+------------+
7 sierpnia 2016 - Przenosiny na phpBB3.1 Z powodu tego że zmodyfikowany przemek był pełny chujowego i dziurawego kodu (nabijanie kuspajów albo plusy z ' w treści), pierwszego sierpnia 2016 postanowiliśmy z Ridżem że w końcu skonwertujemy BW na phpBB3.1. Zyskalibyśmy przez to dużo lżejsze forum (chociażby przez możliwość zastosowania Sphinxa zamiast normalnej wyszukiwarki), nie lagowałoby tak jak przemek, gdy jest dużo userów aktywnych, mielibyśmy modularne dodatki, przez co nie powinniśmy mieć problemów z dziurawym kodem w razie przyszłych konwertów i ogólnie foruming w HTML5 byłby najlepszy, ale stracilibyśmy przez to dużo dodatków takich jak plus i minus (to jedyne co widzę), beczki (które udało się potem przywrócić), ukrywanie postów, łączenie postów i kilka innych dupereli. Ridż od tego czasu tworzył ciemny styl, sprawdzał dodatki i inne duperele na testowym serwerze, a ja sprawdzałem czy forum skonwertuje się poprawnie. Musiałem lekko zedytować konwerter przystosowany do czystego phpBB2, żeby nie rehashował haseł, które są już poprawnie ustawione w przemku oraz edytować kilka pustych (zawierające tylko pusty znak) albo za długich (które i tak albo były piramidami, albo były spamem emotkami) postów. Przenosiny i konwersja nastąpiła 7 sierpnia, niestety przeniesienie niestandardowych bbcodów nie było możliwe, nie można było też przenieść emotek, więc trzeba było je ręcznie dodać i od nowa reparsować posty, by bbcody i emotki zadziałały w starych wiadomościach (bo z powodu chyba wydajności posty nie są parsowane jak na przemku przy ładowaniu strony, tylko od razy po ich napisaniu i tak są zapisywane w bazie). Byłem sceptycznie nastawiony do phpBB3.1, wciąż średnio podoba mi się styl, ale dużo zyskaliśmy na tej zmianie, obecnie bugwie można by postawić od biedy na ziemniaku, a Ajaxowe postulowanie jest dla mnie kurwa najlepsze.

Archiwum forum w wersji Przemo (tylko do odczytu) jest dostępne tutaj (chodzi jak gówno, bo przemek jest kurwom).

Tymczasem: [media]https://youtu.be/sTsVJ1PsnMs?t=3[/media] 28 grudnia 2016 - "Distroj" forum przez Loośne Gatki 28 grudnia o godzinie 13:37:47 użytkownik Autor: LewyZwieracz zapostował na forum Loośne Gatki (taki Karaczan, tylko złożony z Sebastianów) link do Wyborów Przygłupa Roku na BW (wybory te zostały wymyślone i rozpoczęte własnie na luźnych). Dwie godziny później Autor: otyłość zaproponował zrobić nam distroj (XD) - odpowiednik rajdów z Kara. Jako że Bugwie to jeden wielki distroj dużo tu nie zdziałali i oprócz delikatnego poruszenia nic się na forum nie zmieniło.

Więcej informacji: Temat na Loośnych o BW oraz Siema Luźne
25 grudnia 2016 - Konkurs W celu szybkiego dobicia do id #400000 rozpocząłem konkurs na napisanie największej ilości postów od id #391094 do #400000 włącznie. Nagrodą była możliwość przyznania (lub zdjęcia) dowolnemu userowi na forum rangi Błazen na tydzień. Konkurs wymyśliłem, bo 25 grudnia oraz w ciągu kilku poprzednich dni postowanie szło trochę średnio i obawiałem się, że nie zdążymy dobić do id #400000 do końca 2016. Get #400000 padł 30 grudnia, prawie 5 dni od rozpoczęcia konkursu, "trafił" (oszustwem, pisząc post pod postem :fack-off: ) go Ridż. Przez te 4 dni, 21 godzin, 38 minut i 4 sekundy (1.26 posta na minutę) napisaliśmy 8907 postów. Konkurs wygrał - o dziwo - Tycior z wynikiem 2610, nagrodę najpierw chciał przyznać Cartmanowi ściągając mu błazna na tydzień, ale po chwili zmienił zdanie i chciał przyznać rangę Lewakowi. Jednak zgodnie z dewizą pierwsze słowo do dziennika, drugie do śmietnika Cartmanowi został ściągnięty błazen na tydzień (pomimo tego co twierdzi, nie postował wtedy więcej niż zwykle). Między innymi dzięki temu eventowi pobiliśmy rekord postów miesięcznie i wynosi on obecnie - 30738.

Cała topka:

Kod: Zaznacz cały

+---------+----------------------+------------+
| user_id | username             | user_posts |
+---------+----------------------+------------+
|     535 | Tycior               |       2610 |
|       3 | Burak                |       2576 |
|     423 | Finczy               |       1393 |
|      25 | Ridż                 |        681 |
|    1458 | Hexygen              |        547 |
|     506 | pawian               |        457 |
|      98 | Cartman              |        217 |
|     108 | Maciek               |        137 |
|     296 | Pebl                 |        104 |
|    2053 | MECHANICZNA OWCA     |         51 |
|    2054 | KALORYFER            |         28 |
|    2028 | Eternit              |         20 |
|    2056 | cze jestem tu nowy   |         16 |
|    2060 | czesc nowy tu jestem |         10 |
|    2055 | lejewodenabeton      |         10 |
|       6 | Zendikar             |          8 |
|     134 | Marta                |          8 |
|    2063 | cze                  |          7 |
|    2065 | cze nowy zem         |          7 |
|    2066 | elo nowy jestem      |          5 |
|    2057 | FRIEDRICH COSIEG     |          4 |
|    2064 | jestem nowy          |          4 |
|       5 | Franz                |          3 |
|    2061 | nowy jestem czesc    |          2 |
|      29 | Kalasznikow          |          2 |
+---------+----------------------+------------+
Więcej informacji: Konkurs [SZOK] oraz Podsumowanie konkursu
Co przyniesie kolejny rok? Miejmy nadzieje że forum nie zdechnie z powodu braku postów (z internetu nie ma szans żeby znikło), że zarejestruje się jakiś dobry user, że starzy userzy przypomną sobie o forum i znowu będą aktywni, że w końcu zechce nam się zaktualizować forum do phpBB3.2 oraz życzymy sobie kolejnego roku postowania o kupie. Do zobaczenia w 2018 (jak będzie mi się chciało to pisać znowu) mordziaty mordziaty mordziaty tymczasem.

Komentarze do tego tematu: Komentarze do tematu - Historia bugwie, część czwarta
ZAWSZE I WSZĘDZIE ((ONI)) JEBANI BĘDĄ

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość